כתיבת סיפורי חיים | ספר זכרון > כתיבת סיפורי חיים | ספר זכרון > אודות דפי חיים
 
  אודות דפי חיים: כותבים סיפור חיים - מתנה נפלאה לעולמים

"להציל את הסיפורים והעובדות והמסמכים לפני שייעלמו - ולהעניק להם צורת סיפור רציף, סיפור חיים..."

(פול אוסטר)

"לא בלב קל ניגש אני לכתוב תולדותיו של כבוד אאמו"ר זצ"ל, לגלות טפח או טפחיים מאישיותו האצילה ומידותיו התרומיות... ידעתיו כאיש נחבא אל הכלים, ברח מן הכבוד, בחל בהתרברבות... בכל זאת, לאחר השואה האיומה שפגעה בעמנו, שגרפה וסחפה ערים ואמהות בישראל בלי להשאיר זכר, אמרתי: לא עת לחשות הוא..."

(ספר זכרון חידושי רבי יצחק מאיר ובנו רבי יעקב זצ"ל)


אורלי עמית, בעלת הוצאת דפי חיים, עבדה במשך שנים רבות כעיתונאית. באמצעות כתיבה עיתונאית רכשה מיומנות וניסיון רב בשיחות עם אנשים, ראיונות, תחקירים, כתיבת כתבות צבע, פרופיל וסיפורי חיים. במקביל עבדה כסופרת צללים בהוצאת ספרים וזכתה בהצלחה בכתיבה אישית להתאים את אופי הכתיבה לדמותו של גיבור הסיפור חיים.

סיפורי חיים הם ההתמחות שלנו

בעקבות הניסיון הרב שרכשה בכתיבת סיפורי חיים ובעריכה הקימה ב-2005 את דפי חיים, חברה המתמחה בכתיבת סיפורי חיים, בהפקה ובהוצאה לאור של ספרי זיכרון. הסיפור חיים של אורלי שזור גם הוא בהיסטוריה של המדינה. היא דור שני בארץ. אביה יליד חיפה, הוריו עלו לארץ בתחילת המאה הקודמת. גם בני המשפחה של אמה עלו בעליות הראשונות. אורלי ילידת קיבוץ יפעת בעמק יזרעאל, גדלה בתל אביב ושירתה בחיל האוויר. היא בוגרת אוניברסיטה בחוגים: היסטוריה של ארץ ישראל ולימודים כלליים במדעי הרוח. כמו כן סיימה לימודי עריכה לתואר שני במסגרת החוג ללשון עברית ולשונות שמיות באוניברסיטת תל אביב. הניסיון הרב בכתיבת סיפורי חיים, בעריכה ובהוצאה לאור של ספרי זיכרון כמו גם ההתמחות והידע התיאורטי שרכשנו, הקנו לנו מיומנות ויכולת גבוהה להפוך סיפורי חיים לספרי זיכרון מאלפים ומרתקים.

"מיד לאחר שמחת תורה עזבנו את העיר משהד בדרכנו לטהרן. נסענו באוטובוס בדרך הררית, מתפתלת. אחרי כמה שעות ביקשו הנוסעים מהנהג לעצור כדי להתרענן. הנהג חנה באחד העיקולים. אבא ירד ואני בעקבותיו. רצתי אחריו, כשלפתע הופיעה מונית בנסיעה מהירה. למזלי בלם הנהג בכל כוחו ונעצר צמוד אליי. הנוסעים באוטובוס, בהם גם מוסלמים איראנים, צעקו: "הלך ילד יהודי." זה נשמע כמו שמחה לאיד, או שמא הייתה זאת קריאת בהלה..."

(מתוך "זר סיפורי חיים", שיצא לאור ב-2007, בהוצאת דפי חיים)


"תחנת הרכבת בעפולה הייתה התחנה המרכזית של כל העמק. באחת הנסיעות שלנו לחיפה, לאחר שהרכבת כבר יצאה מכפר ברוך, נראתה ערבייה רצה. הרכבת עצרה, נסעה אחורנית וחיכתה לנוסעת. הערבייה הגיעה וכל עוד נשמתה באפה שאלה את הקונדוקטור אם הבן-דוד שלה ברכבת, אמרו לה שלא. הערבייה ירדה, והרכבת המשיכה בנסיעה..."

(מתוך חוברת זיכרון לזכרו של יוש, שיצאה לאור ב-2005, בהוצאת דפי חיים)


"...כל אותם עולים הגיעו לארץ בחוסר כול, בלי כסף, בלי רכוש ובלי מקצוע, אבל הביאו אתם כמה ילדים שיש להאכיל... ואני קיבלתי את התפקיד לחלק כסף לכל ראש משפחה, לפיכך זכיתי בכינוי המפוקפק גברת ממשלה..."

(מתוך "החיים הם סיפור", סיפור חיים של בלה, שיצא לאור ב-2007, בהוצאת דפי חיים)דפי חיים - חברה מקצועית שתוציא לאור בעבורכם ספר זיכרון, בשביל הדורות הבאים ובייחוד בשבילך.

דפי חיים:
054-4546493
03-5714108
 
חוברת מתנה להדסה לבנברג ליום הולדתה
 

אורלי עמית כותבת סיפורי חיים, ספרי ביוגרפיה וספרי מתנה בצורה אמינה, מרתקת ומקצועית,
מוציאה לאור ספרי זכרונות מעוצבים וסיפורים אישיים
צלצלו עכשיו  054-4546493  אורלי עמית

 


פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים