כתיבת סיפורי חיים | ספר זכרון > כתיבת סיפורי חיים | ספר זכרון > ההוצאה לאור
 
  ההוצאה לאור

כתיבת אוטוביוגרפיה היא מעין "כרטיס ביקור". בכל כתיבת ביוגרפיה ואוטוביוגרפיה ובכל כתיבת זיכרונות קיים תהליך של גילוי, של חשיפת הנסתר והוצאתו לאור.

התהליך מתבצע בשלושה שלבים:

השלב הראשון: איסוף חומרים
באמצעות סדרה של כשבעה שמונה מפגשים וראיונות עם הלקוח. מלבד זאת אנחנו אוספים, לפי הצורך, חומרי עזר מתוך קטעי עיתונות ומתוך מחקרים ואנציקלופדיות המעידים על התקופה שבה התרחש הסיפור.

השלב השני: כתיבה, עריכה והגהות
אחרי שהעלינו את החומרים על הכתב ובסיום העריכה, אנחנו מעבירים את הטקסט לידי הלקוח לצורך תיקונים, השלמות, תוספות או השמטות. יש פרטים שמוטב לוותר ויש אירועים שכדאי להדגיש.
יחד עם הלקוח, ולפי מידת החשיבות והעניין, אנחנו מחליטים מה ראוי להבליט ומה כדאי להשמיט. הבחירה שבין מה להנציח ובין מה לגנוז ולהשכיח היא שמעניקה לטקסט את הייחודיות שלו ואת המקוריות.

השלב השלישי: הפקת הספר
לאחר שכתב היד עבר תיקונים והגהות, בוחרים תמונות, מסמכים ותעודות, סורקים ומשלבים אותם בתוך הטקסט. הגרפיקאי מעמד ומעצב את הכריכה. לבסוף מדפיסים במספר עותקים רצוי וכורכים בכריכה רכה או בכריכה קשה לפי בחירה.

התהליך נמשך בדרך כלל בין שלושה לתשעה חודשים, וכל שלב מתבצע בשיתוף פעולה עם הלקוח.

 
 
"ככל שסיפור חיי מתקרב לסיומו, אני שואל את עצמי מה אומר הסיפור, איזה לקח ניתן להפיק ממנו? יותר מכול נדמה לי שזהו סיפור מסע, וליתר דיוק: סיפור נדודים. התחלתי את חיי במצרים והמשכתי בירושלים ובחברון. בעשר שנות חיי הראשונות חוויתי גירוש וחיים של פליטים..."
מתוך "עד מאה ועשרים" סיפור חיים של יעקב זרחי", שיצא בהוצאת דפי חיים)
 

אורלי עמית כותבת סיפורי חיים, ספרי ביוגרפיה וספרי מתנה בצורה אמינה, מרתקת ומקצועית,
מוציאה לאור ספרי זכרונות מעוצבים וסיפורים אישיים
צלצלו עכשיו  054-4546493  אורלי עמית

 


פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים