כתיבת סיפורי חיים | ספר זכרון > כתיבת סיפורי חיים | ספר זכרון > כתיבת ביוגרפיה
 
  כתיבת ביוגרפיה - אנו לא זוכרים אלא את מה שתועד ונכתב

"איזו אישה צעירה לא תרצה לקרוא את הביוגרפיה המוסמכת של אביה – גם אם האב לא היה אלא פועל בבית חרושת..."

(פול אוסטר)

כתיבת ביוגרפיה וכתיבת אוטוביוגרפיה בהוצאת דפי חיים היא מסע אישי מרתק לנבכי העבר ודרך מצוינת להשאיר חותם ועדות ולספר סיפורי חיים דרך עיניים של גיבור הסיפור וגם של מתבונן אובייקטיבי.

זו טעות לחשוב שרק אישים מפורסמים זוכים שתיכתב הביוגרפיה שלהם. לרבים מהאנשים המתהלכים סביבנו יש סיפור חיים מופלא ומעניין, שמעטים מכירים אותו. לעיתים, הוא נעלם אפילו מעיני המשפחה הקרובה ולעיתים הוא גם עלול להישאר בגדר נעלם, אם גיבור הסיפור אינו דואג להעלותו על הכתב.

מי מזמין כתיבת ביוגרפיה?

אנשים שלא היית מעלה בדעתך: השכן ממול, בעל הסופרמרקט, האיש שיושב על הספסל הקבוע בגינה, השכנה שמכינה סירים של אוכל לנכדים. כולם.
כתיבת ביוגרפיה חרגה כבר מזמן מהתחום של ניצולי שואה. מלבד העובדה שחשוב להנציח סיפורי חיים על הישרדות בתקופת השואה ועל גבורה ותקומה, יש רבים המגיעים להוצאת דפי חיים כדי לספר סיפורי חיים שונים לגמרי: סיפורי שורשים, סיפורי עלייה ובנייה, סיפורים על מאבקים חברתיים ופוליטיים, סיפורי התמודדות עם מחלות, עם משברים ועם שכול, סיפורי זוגיות ומשפחה, סיפורים על יצירה ועל הקמת מפעל חיים, יש מאין ועוד.

מהם היתרונות של כתיבת ביוגרפיה (ואוטוביוגרפיה)  בהוצאת דפי-חיים?
  • כתיבה רגישה ומעניינת
  • יכולת מצוינת לארוג את מסכת העובדות לסיפור חיים רציף המתחבר לפאזל מושלם
  • מתן מענה איכותי לצורך שהוביל לכתיבת הספר (הנצחה, פיוס, היכרות עם השורשים, תיעוד, תחושת מחוייבות כלפי ההורים וכלפי הדורות הבאים)
  • שמירה על קו נקי ואסתטי מבחינה עיצובית
  • הקפדה על הפרטים הקטנים, הן מבחינה לשונית והן מבחינת העובדות ההיסטוריות
  • שמירה על דיסקרטיות
 
על חשיבותה של כתיבת ביוגרפיה (ואוטוביוגרפיה)

כתיבת ביוגרפיה היא חוויה אישית מרגשת המותירה את רישומה על הדורות הבאים, ומעניקה פן אותנטי ונקודת מבט אישית על אירועים היסטוריים המתועדים בה. כמה מספרי הביוגרפיה שיצאו לאור בהוצאת דפי-חיים ניתן למצוא גם במדפי הספריות של מוסדות אקדמאים: אוניברסיטת בר אילן, למשל, והמכללה האקדמית של תל-אביב-יפו. הביוגרפיות הללו משמשות מקור לעיון ולמחקר לסטודנטים הלומדים את תולדות עמנו.


אם רצונך להזמין כתיבת ביוגרפיה, אם יש לך סיפור חיים מעניין שחשוב לך לספר למען הדורות הבאים – אנו מזמינים אותך ליצור קשר בטל. 03-5714108 054-4546493

 

 

 
"הרבי החזיק את החומש בידו, קרא לכל אחד מתלמידיו לגשת אליו, הוא קרא פסוק והילד חזר אחריו בקול רם. האחרים שמעו את הפסוק ושיננו אותו בעל פה, כי לא לכל אחד היה חומש."
"לילה ראשון בכפר גלעדי: הערב ירד והחשיכה השתלטה על המחנה שהיה עדיין חידה בעיניי. הייתי עסוק בסידור מיטת הסוכנות, היצוקה מברזל. באוהל לא היה דבר מלבד מיטה נוספת שנועדה לשותפי שעדיין לא הגיע. התחלתי לארגן את המזרן המאולתר ואת הקש הדוקרני שבתוך השק הלבן, כדי שישמש מצע לעצמותיי. ישבתי עליו לרגע, וריח מוכר ונעים של תבן ואבק מילא את נחיריי. מחשבות שונות ומשונות החלו לטרוד את מוחי. אודה ולא אבוש, בסתר לבי בכיתי ופיללתי שיהיה זה רק חלום, אך המציאות טפחה על פניי. נוכחותה של אמי, שהעתירה עליי מכל טוב בביתנו הדל, ליוותה אותי בלילי הראשון מחוץ לבית ועוררה בי געגועים לחיקם של ההורים..."
(מתוך בנימין גייגר - אחד מזקני צפת, שיצא בהוצאת דפי חיים)
 


אורלי עמית כותבת סיפורי חיים, ספרי ביוגרפיה וספרי מתנה בצורה אמינה, מרתקת ומקצועית,
מוציאה לאור ספרי זכרונות מעוצבים וסיפורים אישיים
צלצלו עכשיו  054-4546493  אורלי עמית

 


פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים