אוטוביוגרפיה – המסע אל עצמי

אבבץ אגנסה אבניהו - המסע אל עצמי, לחלום ולהגשים

אוטוביוגרפיה של אבבץ' מתחילה בכפר קטן באתיופיה, בשם אילה. בילדותה בילתה יחד עם ילדי הכפר במשחקים וגם עזרה להורים, להביא מים מהבאר ולקושש עצים להבעיר, אבל תמיד חלמה ללכת לבית ספר וללמוד. חלומה התגשם רק כאשר עלתה עם משפחתה לארץ במסגרת מבצע שלמה (מאי 1991), בהיותה בת שתים-עשרה. ואולם המעבר מכפר קטן, מנותק מהצוויליזציה, לארץ זרה וחדשה, יצר קשיי הסתגלות, אך אבבץ' מעולם לא ויתרה על שאיפותיה; היא השלימה את לימודי העברית באולפן, אחר כך למדה בכפר חסידים בתנאי פנימייה, כיוון שהוכיחה את עצמה כתלמידה טובה, נרשמה ללימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה וסוציולוגיה במכללת אשקלון בנוסף למדה הנחיית קבוצות בבית ברל.

קשיים ומשברים, שנבעו על רקע פערים תרבותיים וחברתיים ומצוקה כספית, ליוו אותה לאורך כל הדרך, ובאין תמיכה מהמשפחה דומה שהמשימה שלקחה על עצמה היא בלתי אפשרית כמעט. בסיפור האישי שלה מספרת אבבץ' איך היא גייסה את כל כוחות הנפש ובמקום "לשבת ולבכות", התמודדה וחיפשה פתרונות. כך הגיעה לרעיון לכתוב יומן אישי, שבו פרקה את ומצוקותיה וכתבה סיפור אישי. הכתיבה הקלה עליה וסייעה לה למצוא פיתרונות ולהגיע לתובנות. בזכות כך הגשימה את חלומה וסיימה את לימודיה בהצלחה.

הילדה הקטנה מאתיופיה היא היום רכזת תוכנית אשת חיל לנשים מהקהילה, שמטרתה  לקדם נשים יוצאות אתיופיה בתעסוקה ולעודד אותן לקראת עצמאות.

זהו סיפור חיים ומקור השראה לא רק ליוצאי אתיופיה, אלא לכל מי שרוצה להגשים חלומות.