גלריה

הספר מספר סיפור חיים מרתק של הרקדנית והיוצרת המוערכת גליה גת דיכנה ומתאר את הקריירה המופלאה שבנתה. גליה גת, ילידת ארגנטינה, למדה אצל מיטב המורות, בהן: מיה ארבטובה, גרטרוד קראוס, רינה גלוק ומרתה גרהם.

קרא עוד

סיפור חיים של נפתלי אליעזר חסן – ליום השנה כתבה נועה חסן את הספר לזכרו של האיש שלה שהיה רק בן חמישים ואחת.

קרא עוד

הספר הוא אוסף של סיפורים קצרים – תמונות, מראות וקטעי זיכרונות, מתובלים בדמיון, המספרים על ימי ילדות רחוקים ועל ימים מאוחרים שלאחר הקמת המשפחה.

קרא עוד

סיפור שכתבה רינה כרמוש לנכדה בן העשר – מארג של סיפורים משעשעים, שופעי הומור ושזורים ברגעי עצב.

קרא עוד

סיפור חיים אישי של ציפ משולב בסיפור הקמת המדינה. היא נולדה בקלוז' שבטרנסילבניה, למשפחה אמידה. ילדותה נקטעה כשהמשפחה נאלצה לברוח מאימת הנאצים.

קרא עוד

זהו סיפור חיים של רומק ומירה פיין וספר המנציח את זכרו של אילן פיין ז"ל, נווט וטייס בחיל האוויר, שהשתתף במלחמת יום הכיפורים ונהרג ב-13 במרץ 1975, בטיסת אימונים.

קרא עוד

סיפור חיים של הלה וישראל (איזק) נפתח בקרקוב, עיר הולדתם. מלחמת העולם השנייה קטעה את נעוריהם. הם נפגשו בשדה התעופה רקוויצה שם עבדו בעבודות כפייה.

קרא עוד

"בגלות תימן נולדנו, גויים עוינים שכנינו, להרכין ראש נאלצנו, דתנו לא המרנו…" כך נפתח סיפור חיים של בנימין שמחי, המתאר בשיר ובחרוז את הסיפור האישי שלו

קרא עוד

ליבי שלנו היא כבר בת שנתיים והיא חושבת שהיא גדולה כפליים.

קרא עוד

אוטוביוגרפיה של אבבץ' מתחילה בכפר קטן באתיופיה, בשם אילה. בילדותה בילתה יחד עם ילדי הכפר במשחקים וגם עזרה להורים, להביא מים מהבאר ולקושש עצים להבעיר, אבל תמיד חלמה ללכת לבית ספר וללמוד.

קרא עוד

בספר זה סוקר ירגה ארטה את המורשת ואת ההיסטוריה של עדת "ביתא ישראל" באתיופיה שהחלה, לפי מסורת העדה, בימיו של שלמה המלך ומלכת שבא

קרא עוד

דינה הצליחה להימלט מציפורני הנאצים כשברחה עם בני משפחתה לשטחי הכיבוש של ברית המועצות. הם היו במחנות כפייה בסיביר

קרא עוד

ספר הזיכרונות של שושנה (ראייזי) נפתח בעיירה בורשה שברומניה. היא חזרה לביתה ובידה תעודת הערכה של כיתה ח, סוף שליש ב

קרא עוד

הספר הוא רומן מכתבים המתאר סיפור אהבה חוצה ארצות וימים, שהתהווה בין אביגיל "התימנייה"

קרא עוד

משה דקל (חסקלביץ) נולד במינכן להורים ניצולי שואה. בילדותו ניסה לשאול את הוריו על אודות חייהם בשנות המלחמה, ונתקל בשתיקה.

קרא עוד

סיפור חיים של בני בן דוד ממושב אחיטוב מתחיל בעיר קרה-תפה שבעירק ומסתיים במושב אחיטוב שבשרון

קרא עוד

שמעון נולד בקזבלנקה ב-22 במאי 1948. היו לו שישה אחים ואחות, כולם נולדו וגדלו בדירת חדר.

קרא עוד

חוברת המכילה קטעי זכרונות שכתב לוי טאובר, המחולקים לשלוש חטיבות: זכרונות ילדות אישיים; זכרונות ילדות ובגרות מהעיירה קאליש

קרא עוד