גלריה

סיפור חייו של מלאכי דגני נפתח בימי ילדותו, ילדות רווית נדודים. הוא נולד בקיבוץ צאלים להורים ניצולי שואה שעלו מצרפת ב-1951. הוריו עזבו את הקיבוץ, עברו מיישוב ליישוב שבהם עבד אביו יורם אייזיקמן כמדריך חקלאי

קרא עוד

זהו ספר שירים שכתבה בדם ליבה של אילנה צדק-כורם, אישה רוויית נדודים, זיכרונות דואבים ותשוקה לחיים. היא נולדה ב-1940 בהמאדן שבאיראן ומשם עברה עם בני משפחתה לכרמאנשאה ולטהרן.

קרא עוד

מסמכים עתיקים, תעודות, מכתבים ותמונות ישנות שגילתה אופירה לאחר מותו של סבה הנערץ מורי טובים סעדיה זצ"ל, הם שהניעו בה את הרצון לצאת למסע אל העבר ולהתחקות אחרי קורות משפחתה.

קרא עוד

בדרה הוא שם ילדותה של מזל בן שי גיבלי שנולדה בתימן, הגיעה בגיל צעיר עם משפחתה לארץ ישראל. הם התיישבו במושב גדעונה שבעמק יזרעאל והתפרנסו מגידולי ירקות ומשק עזר.

קרא עוד

יצחק אליה, תושב נבטים, הוא שיזם את הרעיון להקים מוזיאון לתולדות יהדות קוצ'ין. בסיפור חיים שלו מתוארים המאמצים העצומים שהשקיע כדי להתגבר על הספקנות ועל חוסר האמונה ביכולתו להתמודד עם מיזם כה שאפתני.

קרא עוד

שני מדליוני זהב שהטביע דון מרכדו בן חסיד בבית המלאכה שלו בטולדו, הם שהניעו את הרצון להתחקות אחרי הסיפור של המשפחה שנדדה בעקבות הגירוש מספרד לאמסטרדם, עברה לבלקן.

קרא עוד

הספר מספר סיפור חיים מרתק של הרקדנית והיוצרת המוערכת גליה גת דיכנה ומתאר את הקריירה המופלאה שבנתה. גליה גת, ילידת ארגנטינה, למדה אצל מיטב המורות, בהן: מיה ארבטובה, גרטרוד קראוס, רינה גלוק ומרתה גרהם.

קרא עוד

סיפור חיים של נפתלי אליעזר חסן – ליום השנה כתבה נועה חסן את הספר לזכרו של האיש שלה שהיה רק בן חמישים ואחת.

קרא עוד

הספר הוא אוסף של סיפורים קצרים – תמונות, מראות וקטעי זיכרונות, מתובלים בדמיון, המספרים על ימי ילדות רחוקים ועל ימים מאוחרים שלאחר הקמת המשפחה.

קרא עוד

סיפור שכתבה רינה כרמוש לנכדה בן העשר – מארג של סיפורים משעשעים, שופעי הומור ושזורים ברגעי עצב.

קרא עוד

סיפור חיים אישי של ציפ משולב בסיפור הקמת המדינה. היא נולדה בקלוז' שבטרנסילבניה, למשפחה אמידה. ילדותה נקטעה כשהמשפחה נאלצה לברוח מאימת הנאצים.

קרא עוד

זהו סיפור חיים של רומק ומירה פיין וספר המנציח את זכרו של אילן פיין ז"ל, נווט וטייס בחיל האוויר, שהשתתף במלחמת יום הכיפורים ונהרג ב-13 במרץ 1975, בטיסת אימונים.

קרא עוד

סיפור חיים של הלה וישראל (איזק) נפתח בקרקוב, עיר הולדתם. מלחמת העולם השנייה קטעה את נעוריהם. הם נפגשו בשדה התעופה רקוויצה שם עבדו בעבודות כפייה.

קרא עוד

"בגלות תימן נולדנו, גויים עוינים שכנינו, להרכין ראש נאלצנו, דתנו לא המרנו…" כך נפתח סיפור חיים של בנימין שמחי, המתאר בשיר ובחרוז את הסיפור האישי שלו

קרא עוד

ליבי שלנו היא כבר בת שנתיים והיא חושבת שהיא גדולה כפליים.

קרא עוד

אוטוביוגרפיה של אבבץ' מתחילה בכפר קטן באתיופיה, בשם אילה. בילדותה בילתה יחד עם ילדי הכפר במשחקים וגם עזרה להורים, להביא מים מהבאר ולקושש עצים להבעיר, אבל תמיד חלמה ללכת לבית ספר וללמוד.

קרא עוד

בספר זה סוקר ירגה ארטה את המורשת ואת ההיסטוריה של עדת "ביתא ישראל" באתיופיה שהחלה, לפי מסורת העדה, בימיו של שלמה המלך ומלכת שבא

קרא עוד

דינה הצליחה להימלט מציפורני הנאצים כשברחה עם בני משפחתה לשטחי הכיבוש של ברית המועצות. הם היו במחנות כפייה בסיביר

קרא עוד